Dziś jest 21 lutego 2019r.
Witaj na stronie Rancha Montana
Szerokim stepem, luźno wiszą wodze,
Jedziemy łąką co srebrem się mieni.
Wstają poranne opary po drodze,
We mgle majaczą korowody cieni.
Słońce od wschodu łowi w mlecznej toni,
Iskry na stali i nieci płomienne.
Z mgły wynurzają się ludzie i konie
I płyną szerokim strumieniem.
Jadą koło mnie stępem - strzemię w strzemię,
Lecz już za chwilę zerwą się z łopotem,
Jak ptaki, chociaż przypadłe do ziemi, są pełne lotu.
Żyją tylko lotem…
Kontakt
Rancho Montana
ul. Słone 124
49-130 Kudowa Zdrój
tel.: +48 604 485 629
biuro@rancho-montana.pl
Galeria »

 

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Dysponujemy rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych. Nie mamy koni, które się nie tolerują, dzięki czemu przypadkowe zbliżenie się do drugiego konia nie skutkuje natychmiastowym kopnięciem.

 

Prowadzimy jazdy i szkolenie jeździeckie w stylu western. Propagujemy tą formę jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia.

 

 

Nie zapominamy jednak o naszych korzeniach, albowiem większość z jeźdźców westernowych, którzy przygodę z końmi zaczynali już jakiś czas temu, jeździło klasycznie.

 

Zapraszamy osoby niemające wcześniej kontaktu z końmi, żeby z naszą pomocą odkryli w sobie jeździecką pasję. Zapraszamy ludzi, którzy już siedzieli w siodle i chcą doskonalić na naszej ujeżdżalni swoje umiejętności.

Niezależnie od Waszego zaawansowania, w możecie wraz z nami udać się na konną przejażdżkę, ponieważ łagodne usposobienie naszych koni pozwala na wyjazd w teren nawet osobom wcześniej niejeżdżących, po krótkim 15 minutowym przeszkoleniu na ujeżdżalni.

 

Nasze konie potrafią iść w zastępie szeregowym (jeden za drugeim), lecz staramy się, aby nie stało się to ich przyzwyczajeniem. Możemy jechać w dowolnej formacji, obok siebie, a każdy koń może być prowadzącym zastęp.

 

Szkolenie jeździeckie oraz wyjazdy w teren, prowadzą instruktorzy jazdy konnej, Przodownicy Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK.

 

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą.

 

 

 

Kalendarium
PnWtŚrCzPtSoN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    
Aktualności
www.it-space.pl