Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego na uboczu pięknego uzdrowiskowego miasteczka – Kudowy-Zdroju w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych w Sudetach Środkowych.  Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Dysponujemy rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych.

Prowadzimy jazdy i szkolenie jeździeckie, wyjazdy w teren i rajdy konne w stylu western. Propagujemy tą formę jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia.

Oprócz rekreacji i turystyki konnej zajmujemy się jazdą sportową w stylu Western.  W ciągu kilku ostatnich lat zgromadziliśmy na naszym koncie wiele medali Mistrzostw Polski i Europy Centralnej, a także możemy pochwalić się udziałem w Pucharze Świata. Startujemy w konkurencjach z bydłem i Polish Cowboy Race, ale naszą specjalnością są konkurencje szybkościowe, z których prowadzimy szkolenia i treningi dla jeźdźców i koni. Przyjmujemy w trening również konie młode i trudne, wymagające korekcji lub podniesienia poziomu ujeżdżenia.